ניקוי ריפודים בבית, במשרד או ברכב בשירות מעולה ויחס אישי​

טיפול תקופתי וניקוי מקצועי של ספות וסוגי ריפוד

עם השנים ניכרים אותות הזמן גם בריפודי הרהיטים השמורים ביותר, ומתבטאים בעיקר בכתמים, לכלוך, אבק וצבע דהוי.

אנשים רבים סבורים כי כתמי מזון בלבד הם אלו המשפיעים על מצב הריפוד וניקיונו,

אך למעשה גם זיעה או פיח משנים את גווניו וחזותו, ומובן שמעת לעת יש צורך לנקותו.

 

חשוב לדעת כי ניקוי ריפודים דורש התאמה נכונה של חומרים ופעולות מסוימות לסיב הריפוד, ועל אף שניתן גם לנקות באופן עצמאי מומלץ לפנות אל מקצוענים המתמחים בתחום. זאת על מנת לקבל תוצאות אפקטיביות שיחזיקו לאורך זמן, ימנעו תגובות אלרגניות, ויספקו שינוי אמיתי בחזות הריפוד.

 

סוגי ריפודים לניקוי

 

חברות מקצועיות מסוגלות לנקות כמעט את כל סוגי הריפודים העשויים מטקסטיל, חומרים סינטטיים או שילוב של שניהם, כמו אלקטרנה, מג’יק, אימפלה, פשתן, כותנה, משי ועור. הסוג הנפוץ ביותר הינו חומר סינטטי מסיבי פוליאסטר המכונה מיקרו פייבר, ומדובר בבד עמיד שקל יחסית לנקותו.  הריפודים קיימים במגוון רחב של רהיטים וביניהם ריפודי פינות אוכל, ספות, מיטות נוער או ריפוד משענת ראש למיטה.

חברה מקצועית כמו האקדמיה לניקיון תזהה את סוג הסיב ממנו עשוי הריפוד ואת סוג הלכלוך שעליו, כמו כתמי זיעה, שאריות אוכל, שומן, פיח, יין וצבעים. לאחר מכן תותאם שיטת הניקוי כך שיתקבלו התוצאות הטובות ביותר מבלי לגרום נזק לריפוד, תוך ציפוי בשכבת הגנה שתקשה על הלכלכוך להיאחז בו.

 

 

ניקוי ריפודים מקצועי

 

ניקוי ריפודים מקצועי משלב ידע רב בתחום וציוד מתאים. את הידע עדיף לרכוש במסגרת לימודים מוסדרים ומקצועיים בבתי ספר בארץ או בחו”ל, המלמדים את תכונות ומרכיבי הבד וסיביו.

הידע משולב עם ניסיון רב בעבודה ועם ציוד מקצועי וחדיש, במטרה לספק ניקוי עמוק ויסודי לצד שירות אמין, איכותי ומקצועי.

יש לציין כי חברות ניקוי מקצועיות מטפלות בכל סוגי הלקוחות, החל באנשים פרטיים ומשרדים, דרך מסעדות וגני ילדים, ועד לאולמות קולנוע ובתי מלון.

עלות העבודה נקבעת על פי סוג וכמות הריפודים הנדרשים לניקוי.

 

 

 

תהליך ניקוי ריפודים מקצועי

 

תהליך הניקוי המקצועי משתנה בהתאם לסוג הבד ממנו עשוי הריפוד. בשלב הראשון הריפוד מנוקה באמצעות הברשה וקרצוף עם מברשות מיוחדות המותאמות לסוג הבד ולעומק הלכלוך, באמצעות קצף יבש או בעזרת הזרקת חומרי ניקוי לתוך הבד. לאחר מכן חומרי הניקוי והלכלוך נשאבים מהריפוד, שמועבר בהמשך לייבוש.

במקרים של כתמים מאובחן סוג הכתם ולרוב מבוצע הניקוי באופן ידני עם חומרים מיוחדים. כמו כן, תהליך הניוקי כולל גם אפשרות להלבנת ריפודים, טיפול בהצהבה של ריפודים בהירים, ריכוך סיבי בד הריפוד, והוספת מעטה הגנה מטפלון המונע היווצרות כתמים, לכלכוך וחדירת נוזלים.

 

 

 

ניקוי ריפודים – בגלל הבריאות

 

חשוב לדעת כי אבק המצטבר בריפודים ומכיל את קרדית האבק או חומרי ניקוי דטרגנטים שלא הוסרו באופן יסודי, עלול לגרום לתגובות אלרגניות ולבעיות נשימה. בעיות אלו מחמירות בקרב תינוקות, ילדים קטנים, קשישים ואנשים בעלי נטייה אלרגנית, וזאת בעיקר בחודשי החורף בהם הבית סגור וחלקיקי החומרים נשארים בחלל. למעשה, האמצעי היחיד למניעת תופעות אלו הינו ניקוי מקצועי של ריפודים, אשר במקרים רבים כולל מלבד הריפוד גם את ניקוי המילוי שלו. ניקוי זו מחטא ומנקה את הריפודים ביסודיות ומותירם ריחניים, נעימים ובלתי מזיקים. חשוב לציין כי קיימות חברות לניקוי ריפודים, כדוגמת חברת האקדמיה לניקיון, הנעזרות בחומרים אורגניים ידידותיים לסביבה המונעים תופעות אלו מבלי להפחית מאיכות תוצאות הניקוי.

 

 לניקוי המושלם במחיר המשתלם צלצלו עכשיו

 טל: 050-6362220

 ולא תסבלו יותר מכתמים או ריח רע!

 עם חברת האקדמיה לניקיון תוכלו ליהנות משרותי ניקוי ספות בסטנדרטים הגבוהים ביותר

 

 

עצות לניקוי נכון של ריפודים באופן עצמאי

 

מלבד ניקוי יסודי ומקצועי הנדרש אחת לשנתיים, חשוב לשמור על ניקיון הריפודים באופן שוטף וקבוע. על מנת שהניקיון יהיה אפקטיבי ולא יפגע בסיבי הריפוד יש לבצעו נכון, תוך התחשבות במספר פרמטרים בסיסיים:

 

ניקוי כתמים – חשוב לדעת כי ככל שתמהרו לנקות את הכתם מרגע היווצרותו, כך יגדלו הסיכויים לניקויו השלם. את הניקוי יש לבצע עם מגבת בד או נייר על ידי לחיצה על הכתם עד שהוא מתייבש.

לכלוך יבש – שערות, אבק, פרורי אוכל או חול יש לנקות עם שואב אבק לפחות פעם בשבוע, או באמצעות מברשות מיוחדות ורכות המתאימות לסוג הריפוד.

ממה יש להימנע – מומלץ להימנע משפשוף הריפוד הגורם לשחיקת סיביו. כמו כן, חשוב להשתמש בחומרי הניקוי בהתאם להוראות היצרן, ולוודא מראש כי הם אינם מזיקים לסיבים.

כיבוס ריפודים- אל תמהרו לכבס ריפודים לפני שווידאתם כי הבד מתאים לכיבוס, ומהן תוכניות ואבקות הכביסה המומלצות עבורו. חשוב לדעת כי כיבוס לא נאות עלול לגרום להתכווצות הריפוד או לשינוי הגוון שלו.

 

 

ניקוי מקצועי לחידוש הריפוד ורענון הבית

 

ניקוי ריפודים מקצועי מותיר את הריפוד נקי מכל לכלכוך או כתם, עם מראה מחודש ורענן המלווה בניחוח נעים, וגם מרקם רך ונעים למגע. מעבר לכך, ניקוי מקצועי גם מספק לריפוד שכבת הגנה המסייעת במניעת הצטברות מהירה של לכלכוך, ומפחיתה מהצורך לדאוג ולעמול על ניקיונו.

 

 תמיד לשירותכם!

 אנו מזמינים גם אתכם להצטרף למשפחת הלקוחות המרוצים של חברת האקדמיה לניקיון וליהנות משירותי ניקוי ספות שיהפכו גם את הספה שלכם לנקייה מאין כמוה.

 לפרטים נוספים ונשמח לענות על כל שאלה.

 

טכנאי גז
אקדמיה לניקיון - ניקוי ספות ריפודים ושטיחים